Особливості та основні правила гри у великий теніс

У тенісі існує безліч інших правил та положень, що регулюють поведінку гравців, спорядження та інші аспекти гри.

Важливо уважно вивчити правила та регулярно практикуватися, щоб покращити свої навички та розуміння гри. Ось кілька основних правил тенісу:

• Підрахунок очок: у теніс грають сетами, кожен сет складається з геймів. Кожна гра підраховується, починаючи з «кохання» (нуль очок) і доходить до 15, 30, 40 і, нарешті, ігрового очка. Якщо рахунок дорівнює 40-40, це називається двійкою, а наступне вигране очко називається перевагою. Якщо гравець з перевагою набирає наступне очко, він виграє гру, але якщо він програє, рахунок повертається до двійки.
  • Подача: гравець, який виконує подачу, повинен стояти за лицьовою лінією та перекидати м’яч через сітку до зони подачі суперника. Той, хто подає, отримує дві спроби подачі, але якщо вони обидва пропускають, це називається подвійною помилкою, і суперник отримує очко.
  • Повернення: противник повинен відбити м’яч назад через сітку в службову зону подавця. Якщо м’яч виходить за межі поля або не досягає сітки, сервер отримує очко.
  • Сітка: якщо м’яч потрапляє в сітку при подачі та приземляється в поле подачі, той, хто подає, отримує ще один шанс подати. Якщо м’яч потрапляє у сітку під час розіграшу та приземляється у межах поля, очко продовжується.
  • Якщо м’яч потрапляє в сітку під час подачі і не перелітає через неї — той, хто подає, отримує ще один шанс подавати без штрафу.
  • Корт: Корт поділено на дві половини сіткою. Корт для одиночних ігор має ширину 27 футів і довжину 78 футів, а корт для парних ігор — 36 футів завширшки і 78 футів завдовжки.
  • Помилки: якщо м’яч виходить за межі поля, не пролітає над сіткою або потрапляє в сітку, це вважається помилкою і суперник отримує очко.

Це лише деякі з основних правил тенісу.

Деякі інші цікаві правила гри у великий теніс

Ось ще кілька цікавих правил та сценаріїв у тенісі:

• Let Cord: якщо м’яч потрапляє в мережевий шнур під час розіграшу і приземляється в межах поля, це називається «let Cord» і очко переграється.
  • Порушення часу: гравцям дається 25 секунд між подачею очок, але якщо вони займають більше часу, вони можуть бути оштрафовані попередженням, штрафом у вигляді очок або штрафом, залежно від серйозності порушення.
  • Помилка стопи: якщо той, хто подає, настає на базову лінію або виходить за неї під час подачі, це називається помилкою стопи, і противник отримує очко.
  • Тренування: Тренування заборонено під час матчів, за винятком перерви у грі чи між партіями.
  • Медичні тайм-аути: Гравці можуть взяти медичний тайм-аут тривалістю до трьох хвилин, якщо вони отримали травму або виникли проблеми зі здоров’ям.
  • Перешкода: якщо гравець видає гучний шум або навмисно відволікає свого супротивника, це називається перешкодою і противнику може бути присуджено очко.
  • Скасування рішення: якщо гравець не погоджується з визначенням лінії, зробленим лінійним суддею, він може попросити суддю скасувати рішення і рішення судді є остаточним.

Це лише кілька прикладів інших цікавих правил тенісу. Цей вид спорту регулюється вичерпним набором правил та положень, які можна знайти у зведенні правил Міжнародної федерації тенісу.

За матеріалами: Tennisok.com.ua