Одним із символів українського національного одягу є вишиванка. Так називають сорочку для чоловіків та жінок, на якій нитками вишиті візерунки. Вона відноситься до святкового одягу та є ознакою самобутності людей певного регіону.
Пропонується купити вишиванку на https://folkmoda.net/, де є великий вибір виробів.
Переваги
Важливою рисою такого одягу є його краса та яскравий зовнішній вигляд. Тобто вишиванка одразу привертає увагу, привертає погляди людей. Такий варіант одягу створює більш піднятий настрій, характерний для вихідного дня або свята, тому одягають сорочку з значних приводів, хоча її також можна носити постійно в будні.
Шитись виріб може з льону, бавовни, тобто натуральних тканин. Такі види одягу дають поєднання тепла в холодні періоди, і його можна носити влітку, вони мають відмінну вентиляцію, приємні тактильні відчуття.
Вишиванки мають різний орнамент, у кожному регіоні України є свої характерні риси візерунків, у такий спосіб мешканці можуть демонструвати своє походження, любов до рідного краю.
Вишиванки можуть носити чоловіки та жінки, діти та дорослі. Такий тип одягу коштує відносно недорого, його можна створювати самостійно, показуючи свої вміння та художній смак. Рубахи даного типу мають тривале носіння, нитки та візерунки не вицвітають навіть у результаті безлічі прань.
Види
Існує безліч варіантів поділу цих видів одягу за однією характерною ознакою. Серед основних можна виділити:
- Регіону походження. Тут відразу поєднуються кілька показників на кшталт орнаменту, кольору використаних ниток, проте вони об’єднуються місцевістю, де поширені такі сорочки. Найчастіше це історичні території, які не поділяються адміністративними кордонами.
- Візерунку, де виділяються геометричні, рослинні та тваринні орнаменти. Іноді мотиви можуть гармонійно поєднуватись.
- За типом вишивальних швів та техніками, якими вони наносяться. Серед найпоширеніших виділяються: хрестик; низь; заволоч; сіточка; настилювання та інші.
- За використанням фарб у візерунках. Найбільш традиційними поєднаннями є червоні та чорні нитки, хоча є додавання сірих, синіх та інших відтінків.
Загалом вишиванка перетворилася на культурний феномен, стала ознакою національної ідентичності українців, поєднуючи мешканців різних регіонів у єдину націю.