Для керування автомобілем кермо є одним із основних елементів. Однак просто так повертати колеса з його допомогою важко, потрібне посилення дій. Для цього було винайдено редуктор.
Однак навіть у цьому випадку обертання вимагає значних фізичних зусиль, щоб зробити процес простішим і швидшим, тому був створений підсилювач керма. Одним із просунутих варіантів конструкцій сучасного типу є рульова рейка з ЕПК.
Переваги
Електричний підсилювач керма все частіше замінює в автомобілях гідравлічний пристрій. Це пов’язано з простішою конструкцією, яка набагато рідше ламається, відсутня небезпека витоку рідини з герметичних каналів. Якщо ЕУР зламається, то легше провести ремонт.
Електричний підсилювач екологічніший, дешевше у виробництві та установці, що впливає на кінцеву вартість автомобіля та можливостей його використання. Управління здійснюється електронікою, тому можливе підвищення автоматизації процесу – встановлення контролю смуги руху автомобіля або монтаж парктроніка, який здійснить паркування машини без участі людини.
Робота рейки з електричним підсилювачем керма безшумна, потрібно докладати менше зусиль, що полегшує процес водіння. Якщо ЕУР вийде з ладу, водій все одно зможе довести машину до гаража чи сервісного центру.
Для розуміння всіх особливостей та будови кермової рейки з електропідсилювачем, пропонується дізнатися подробиці на https://master.shop/rulyove-upravlinnya
Особливості
Конструкція вузла має кілька складових частин:
- Електричний двигун, що впливає на вал рульового колеса та безпосередньо рейку. Даний пристрій є асинхронним, може регулювати зусилля, які потрібні для повороту коліс.
- Редуктор є шестернею і черв’ячним елементом, який передає механічні зусилля людини на колеса, посилюючи вплив м’язової сили водія.
- Також є варіанти з прямим приводом, коли рульова рейка та електричний двигун мають один корпус, або з паралельним приводом, коли на штоку є зуби та різьблення, сила обертання передається через ремінну передачу.
У систему керування входять датчики, електронний блок керування.
Пристрої можуть мати різну конструкцію в залежності від моделі автомобіля та хитрощів виробників. Датчики враховують частоту повороту коліс, швидкість автомобіля, крутного моменту, положення коленвала, розташування керма, щоб забезпечити безпеку та зручність керування.